info@silversunsaddlery.com +420 721 234 081


Při pasování uždění je pro mě pohodlí koně tou nejvyšší prioritou. Zohledňuji anatomii konkrétního koně, velikost a design stávající uzdečky, i chování koně při nauždění. Beru v potaz také další faktory, které s užděním souvisí jako je výběr udidla, zdravotní stav a kondice koně, stupeň výcviku a zaměření jezdce a koně. Zhodnotím napasování a stav současného uždění a pomohu vám najít ideální řešení v rámci vámi stanoveného rozpočtu.

Při konzultaci uplatňuji své znalosti ohledně pasování uždění s ohledem na anatomii koně, a zároveň znalost jednotlivých designů, jejich funkce a působení, a také vlastností používaných materiálů a výrobních postupů. Studuji kurz pasování uždění pod britskou Society of Master Saddlers, dokončuji kvalifikaci Certified Equine Ergonomist od kanadské Saddlefit4Life Academy, která se zaměřuje na zhodnocení napasování sedla koni i jezdci, a mám kurz o udidlech  Certificate in Equine Bits and Bitting od Neue Schule Academy. 

Jak to probíhá? 


Přijedu za vámi do vaší stáje a prokonzultuji s vámi, co vašeho koně může trápit. Obeznámím se s jeho zdravotním stavem, kondicí, zátěží/ tréninkovým plánem a dalším vybavením (udidlo, čabraka, sedlo, podbřišník, podsedlová dečka, a další), abych měla přehled, co může mít vliv na napasování uzdečky a celkově pohodlí koně, nebo mít podobné projevy jako nepadnoucí uždění. 
Poté systematicky zhodnotím, nastavení a napasování stávajícího uždění na koni. Napasování vyhodnocuji na základě anatomie vašeho koně i velikosti a designu jeho uzdečky. Orientuji se nejen podle rozměrů hlavy koně, ale i umístění konkrétních anatomických struktur, které jsou pro pohodlné napasování uzdečky důležité. Samozřejmostí je i kontrola stavu současného uždění z hlediska bezpečnosti k používání.

Na základě toho vám navrhnu vhodné řešení:


V případě, že vaše uzdečka potřebuje jen drobné úpravy (jako je například zkrácení lícnic, atp.), ráda tyto úpravy provedu. Pokud je vhodné některý z dílů uzdečky vyměnit za jiný design nebo velikost, poradím vám, co budete potřebovat, nebo vám mohu potřebné náhradní díly vyrobit. V případě, že potřebné změny na současném uždění nejsou možné, nebo by se nevyplatily, a je tak nutné pořízení nové uzdečky, poradím vám s výběrem (co se týká designu i přesných rozměrů) a případně mohu koně oměřit na uždění na zakázku. Pasování je běžnou součástí zakázkové výroby, a tak když po pasování následuje objednávka uzdečky na míru, je tato konzultace zdarma.

Konzultace napasování jedné uzdečky trvá přibližně tři čtvrtě hodiny až hodinu. 
Cena pasování je 500 Kč za koně + cestovné 5,5 Kč/ km (dle počtu km z mé dílny k vám do stáje a zpět). V případě více zájemců v jedné lokalitě v blízkosti trasy je možné sdílet náklady na cestovné.


Máte zájem o pasování uždění? Kontaktujte mě