info@silversunsaddlery.com +420 721 234 081Jmenuji se Kateřina Marinković, a ve své sedlářské dílně kousek od Brna vyrábím kožené zboží pro koně, psy i lidi. Při své práci spojuji zručnost, pečlivost, smysl pro detail, a celoživotní lásku ke zvířatům.

Zabývám se zakázkovou výrobou jezdeckého vybavení v anglickém stylu, dále kožených obojků a vodítek pro psy, pásků, peněženek a dalšího koženého zboží. Specializuji se především na uždění šité na míru, které se vyhýbá citlivým anatomickým strukturám na hlavě koně a díky tomu koni poskytuje maximální pohodlí při práci a díky tomu neomezuje jeho výkon a potenciál.

Při návrhu a pasování vybavení uplatňuji své znalosti ohledně anatomie a biomechaniky koní. Zároveň nabízím široké možnosti přizpůsobení vzhledu uždění dle přání zákazníka a potřeb jeho koně. Mohu vytvořit uždění v široké škále designů pro jezdeckou dvojici s jakýmkoli zaměřením, od rekreačních po sportovní. Zakládám si na prémiové kvalitě svých výrobků, a to nejen díky použitým materiálům, ale i preciznímu řemeslnému zpracování

V oboru pasování uždění se neustále se vzdělávám, a snažím se mít přehled o všech nových informacích. I v zahraničí je tohle téma totiž ještě celkem nové. Studuji kurz pasování uždění pod britskou Society of Master Saddlers, zakončený mezinárodně uznávanou kvalifikací.
Své vědomosti si rozšiřuji i v dalších úzce spojených tématech: Absolvovala jsem kurz o udidlech Certificate in Equine Bits and Bitting od Neue Schule Academy. Také si dělám kvalifikaci Certified Equine Ergonomist od kanadské Saddlefit 4 Life Academy, která se zabývá posouzením napasování sedla koni a jezdci. 

Dle mých zkušeností má každý kůň jedinečné proporce hlavy a tak je správné napasování velmi individuální. Proto uždění nevyrábím v běžných velikostech ale šiji je zcela na míru dle rozměrů hlavy konkrétního koně. Není problém udělat dokonale padnoucí uzdečku ani pro koně s nestandardní velikostí nebo atypickou hlavou, jako jsou poníci, chladnokrevníci a barokní plemena.

Ráda vám poradím s výběrem a s potěšením vyjdu vstříc jakémukoli vašemu speciálnímu přání. Vždy se snažím vše zhotovit přesně podle vašich představ. Záleží mi na tom, aby byl každý zákazník i jeho kůň s vybavením z mé dílny maximálně spokojený

Mým cílem je díky správně padnoucímu a  kvalitnímu vybavení zlepšovat život koním i jejich majitelům.