info@silversunsaddlery.com +420 721 234 081Jmenuji se Kateřina Marinković, a ve své sedlářské dílně kousek od Brna vyrábím kožené zboží pro koně, psy i lidi. Při své práci spojuji zručnost, pečlivost, smysl pro detail, a celoživotní lásku ke zvířatům.

Specializuji se především na zakázkovou výrobu uždění na míru, které se vyhýbá citlivým anatomickým strukturám na hlavě koně a díky tomu koni poskytuje maximální pohodlí při práci a tak neomezuje jeho výkon a potenciál.

Při návrhu a pasování vybavení uplatňuji své znalosti ohledně anatomie a biomechaniky koní. Zároveň nabízím široké možnosti přizpůsobení vzhledu uždění dle přání zákazníka a potřeb jeho koně. Mohu vytvořit uždění v široké škále designů pro jezdeckou dvojici s jakýmkoli zaměřením, od rekreačních po sportovní

Zakládám si na prémiové kvalitě svých výrobků, a to nejen díky použitým materiálům, ale i preciznímu řemeslnému zpracování.  Úspěšně jsem složila jsem dvě sedlářské zkoušky ve Velké Británii se specializací na uzdečky: City&Guilds Level 2 Intermediate Bridlework a Level 3 Advanced Bridlework, obě s výborným ohodnocením.

V oboru pasování uždění se neustále se vzdělávám, a snažím se mít přehled o všech nových informacích. I v zahraničí je tohle téma totiž ještě celkem nové. 
Po účasti na kurzech pasování uždění ve Velké Británii a složení navazujících zkoušek jsem se stala prvním kvalifikovaným Bridle Fitterem registrovaným pod Britskou Society of Master Saddlers ve střední Evropě a zároveň jsem jedním z několika desítek lidí s touto kvalifikací na světě. 
Své vědomosti si rozšiřuji i v dalších úzce spojených tématech: Absolvovala jsem kurz o udidlech Certificate in Equine Bits and Bitting od Neue Schule Academy. Také si dělám kvalifikaci Certified Equine Ergonomist od kanadské Saddlefit 4 Life Academy, která se zabývá posouzením napasování sedla koni a jezdci. 

Dle mých zkušeností má každý kůň jedinečné proporce hlavy a tak je správné napasování velmi individuální. Proto uždění nevyrábím v běžných velikostech ale šiji je zcela na míru dle rozměrů hlavy konkrétního koně. Není problém udělat dokonale padnoucí uzdečku ani pro koně s nestandardní velikostí nebo atypickou hlavou, jako jsou poníci, chladnokrevníci a barokní plemena.

Ráda vám poradím s výběrem a s potěšením vyjdu vstříc jakémukoli vašemu speciálnímu přání. Vždy se snažím vše zhotovit přesně podle vašich představ. Záleží mi na tom, aby byl každý zákazník i jeho kůň s vybavením z mé dílny maximálně spokojený

Mým cílem je díky správně padnoucímu a  kvalitnímu vybavení zlepšovat život koním i jejich majitelům.