info@silversunsaddlery.com +420 721 234 081
Kožené ohlávky pro vás mohu ušít zcela dle přání - máte na výběr z mnoha stylů a barev. Ohlávky jsou vyrobeny ručně - tradičními sedlářskými postupy, z kvalitní anglické kůže a pevného nerezivějícího kování. Jsou také zcela ručně šité sedlářským stehem - díky tomu je prošití mnohem pevnější a odolnější v porovnání se strojovým šitím. Mohou být ušity i v nestandardní velikosti - na míru, což zaručuje maximální pohodlí pro vašeho koně. Mohu též vyrobit speciální ohlávky pro hříbata a mladé koně, nebo kožené ohlávky pro další zvířata jako například osly, krávy, nebo dokonce lamy...VELIKOSTI


Aby vašemu koni nová ohlávka dokonale seděla, doporučuji vám objednat ohlávku na míru. Mohu přijet změřit vašeho koně přímo do vaší stáje, nebo vám zaslat speciální měřicí ohlávku spolu s instrukcemi k měření. Pokud již máte nějakou ohlávku, která hezky sedí, stačí pouze přeměřit velikost stávající ohlávky.


Můžete si též objednat ohlávku ve standardních velikostech (PONY/COB/FULL/X-FULL) ale s tomto případě vám nemohu zaručit, že bude ohlávka dobře sedět. Většině koní standardní velikosti příliš dobře nesedí.


Chcete-li si objednat speciální ohlávku pro hříbě, mladého koně nebo třeba oslíka či lamu - napište mi. V tomto případě bude dobré velikost řešit individuálně na základě vybraného designu ohlávky.STYLY


Každý díl ohlávky může být přizpůsoben dle vašeho vkusu - můžete si vybrat z mnoha stylů a jejich kombinací.


Nátylník: Se zapínáním na přezku - buď na jedné, nebo na obou stranách. Nátylníky se dvěma přezkami mohou být anatomicky tvarovány okolo uší.


Nátylník může být zhotoven z jednoho pruhu kůže, ze dvou vrstev kůže, nebo s měkkým podložením (s jednoduchými nebo zdvojenými konci). 


Díry pro trn přezky jsou oválného tvaru pro snazší zapínání.Nánosník: Může být vyroben v mnoha stylech a jejich kombinacích... (přehled designů najdete níže)


Lícnice: Klasické - třívrstvé, nebo ze dvou vrstev kůže s měkkým podložením

Lícnice mohou být doplněny kovovou jmenovkou s gravírováním. Štítek na ohlávku se jménem pro vás mohu objednat jak ve zlaté, tak i ve stříbrné barvě, aby ladila s vámi zvolenou barvou kování. (Máte-li vlastní jmenovku, připevním vám ji na vaši novou ohlávku zdarma.) 
Podhrdelník: Můžete si vybrat mezi třemi druhy podhrdelníků: Z jedné vrstvy kůže, zdvojený (oba mohou být buď v klasické šířce - 25 mm nebo úzké - 19 mm), nebo tradiční kulatě šitý podhrdelník.


Ohlávky většinou vyrábím s karabinou na podhrdelníku. Na přání vám mohu zhotovit i ohlávku bez karabiny (ta se pak se zapíná pomocí přezky na nátylníku). 
Podbradník: Dostupný ve dvou provedeních - klasické dva řemeny s kroužkem uprostřed, nebo nastavitelný podbradník s přezkou.


Klasický pobradník může být dvouvrstvý, nebo ze tří vrstev kůže - extra pevný, se dvěma nebo třemi řadami stehů. 

(Nastavitelný podbradník může být v případě zájmu také doplněn o odnímatelné měkké podložení jako je např. na švédském nánosníku.)
Styly, které mohou být použity na jednotlivých dílech ohlávky:


JEDNODUCHÝ


- z jedné vrstvy kůže


- vhodný pro ohlávky určené pro nošení na pastvě a pro přepravu - v případě nouze se snadněji přetrhnou (a jdou snadno spravit)
TVAROVANÝ 


- nátylníky (se dvěma přezkami) mohou být anatomicky tvarované okolo uší koně


- nánosník může být rozšířený uprostřed a zužující se směrem ke kování

 


ZE DVOU/ TŘÍ VRSTEV KŮŽE 


- několik vrstev kůže sešitých dohromady sedlářským stehem dodává ohlávce vysokou pevnost


- vícevrstvé ohlávky jsou obzvláště vhodné pro hřebce
TŘI ŘADY STEHŮ 


 - většinou na vícevrstvých dílech ohlávky jako jsou, lícnice, podbradní řemeny, nánosníky a případně nátylníky


- zvyšují pevnost řemenu


- dodávají ohlávce tradiční vzhled


MĚKKÉ POLSTROVÁNÍ 


- velice pohodlné a příjemné na dotek


- díky němu ohlávka nikde neodírá


- měkké podložení může být zhotoveno na nátylníku, nánosníku i lícnicích


- dostupné v mnoha barvách
BAREVNÁ / LAKOVANÁ PASPULKA 


- v jakékoli barvě měkké kůže pro podložení, nebo z černé lakované kůže


- může být přidána na jakýkoli měkce podložený díl ohlávky 


- spolu s měkkým polstrováním nebo prošitím může tvořit úžasné barevné kombinace
BOMBÍROVÁNÍ 


- kulaté nebo hranaté tvarovaní 

může být vytvořeno na nánosníku, nátýlníku a lícnicích

- dodává ohlávce elegantní vzhled

OZDOBNÉ ŠNĚROVÁNÍ 


- zdobení šněrováním může tvořit různé vzory


-  v jakékoli barvě základní kůže


- může být vytvořeno na měkce poldožených a vícevrstvých dílech ohlávky
OZDOBNÉ PROŠITÍ


-  ozdobné prošití v tradičních vzorech i na přání


- lze kombinovat s mnoha dalšími styly včetně kulatého a hranatého bombírování


- dostupné v mnoha barvách
KAMÍNKY A DALŠÍ ZDOBENÍ


 - nánosníky, lícnice a případně i nátýlníky mohou být ozdobeny jednou nebo více řadami štrasových kamínků a dalších bižuterních komponentů různých barev a velikostí


- kamínky jsou ručně přišity (neodlepují se)


- berte prosím na vědomí, že kamínky jsou spíše módního charakteru, a proto doporučuji zacházet s nimi opatrně
VELKÉ KAMÍNKY /NÝTKY S KAMÍNKY


- skladem v několika barvách a ve dvou variantách - se základem ve stříbrné i zlaté barvě pasující k nerezovému i mozasnému kování


- možné na podložených a vícevrstvých dílech


- odolnější ozdoba v porovnání se štrasovým řetízkem
RŮZNÉ KOVOVÉ OZDOBY


- zdobení rozmanitými cvočky a nýty 
SPECÁLNÍ OHLÁVKY


Můžete si objednat i speciální ohlávku pro mladá hříbata ve tvaru osmičky, i klasické ohlávky v hříběcí velikosti. Pro mladé koně, kteří jestě rostou, lze vyrobit nastavitelné kožené ohlávky.
Na přání pro vás mohu vyrobit i různé netradiční ohlávky - například výstavní ohlávky, úzké rozepínací ohlávky na hřebelcování, nebo ohlávky pro jiná zvířata než koně. Neváhejte mě kontaktovat s jakýmkoli speciálním přáním či vlastním návrhem.


Pro inspiraci k návrhu vaší jedinečné ohlávky neváhejte nahlédnout do fotogalerie.


Na stránce Materiály najdete více informací o kůži a dalších materiálech, které k výrobě ohlávek používám, a také jejich barevný vzorník.


Cena ohlávky na zakázku závisí od konkrétním designu. Orientační ceník najdete zde. Přesnou cenu ohlávky dle vašeho přání vám ráda spočítám, stačí napsat. Cenová kalkulace je zcela nezávazná a zdarma.


Máte zájem o koženou ohlávku na zakázku?Kontaktujte mě